تبلیغات
پرستوهای مهاجر - بسیجی امروز همان بسیجی دیروز است
قلمم کم رنگ می نویسد... گویااوهم رنگ دنیابه خودنگرفته! تاآخرخط تاب بیاور باهم به آخربرسیم.
درباره وبلاگ

آرشیو

آخرین پستها

پیوندها

پیوندهای روزانه

نویسندگان

آمار وبلاگ

Admin Logo
themebox

بسیجی امروز همان بسیجی دیروز است

هنوز بوی آن بسیجیها و حضورشان رنگ نباخته انگار بسیج در گستره تاریخ خود را نهادینه کرده است انگار هویت ایرانی با بسیجی بودن مردمش شناخته می شود نسلی رفت، نسلی ماند، نسلی که رفت از خود بیادگار ارزشها، اعتقادات،مردانگیها و هویت خویش را باقی گذاشت آنقدر درخشان که هنوز که هنوز است مزارهایشان میعادگاه عاشقان است و نسل امروز همان احساسات ،همان غیرت ،همان باورها و همان عشق به ولایت را داراست.....

بسیج مدرسه عشق و مکتب شاهدان و شهیدان گمنامی است که پیروانش برگلدسته های رفیع آن اذان شهادت و رشادتسر داده اند. بسیج، میقات پابرهنگان و معراج اندیشه پاک اسلامی است که تربیت یافتگان آن نام و نشان در گمنامی و بی نشانی گرفته اند. من همواره به خلوص و صفای بسیجیان غبطه می خورم و از خدا می خواهم تا با بسیجیانم محشور گرداند. چراکه در این دنیا افتخارم این است"که خود بسیجی ام" امام خمینی (ره)

ششم آذر هرسال سالروز تشکیل ارتشی مردمی از انقلابیون این سرزمین است که نامش را مقتدای انقلاب بسیج مستضعفین قرار داد و فرمود علی (ع) نیز یک بسیجی بود

بسیج یعنی...

بسیج، مدرسه است؛ مدرسهای که معلم و محصل و درسش همگی ایثار است و جهاد و خدمت.بسیج، لشکر است؛ لشکری که فرمانده و فرمانبر و میدان رزمش، همگی گذشت است و فداکاری و اطاعت از خدا و دوری از غیر خدا. بسیج، درخت پاکی است که با خون هزاران بسیجی جان بر کف و شجاع آبیاری و تنومند گشت، رشد یافت و به اوج عشقی خدایی رسید. بسیج و بسیجی، نیروهای رزمنده ای را در نظر می آورد که با شجاعت تمام، هشت سال دفاع از حکومت اسلامی  را به عهده گرفتند و مردانه و بدون خستگی، صحنه هایی را در جنگ آفریدند که قلم هیچ گاه قادر به توصیف آن نیست. مقام معظم رهبری در توصیف بسیج می فرماید: «بسیج، یعنی همین پایگاه های مقاومت و همین نیروهای جوان و پرشور. همین جوانانی که نماز و عبادتشان، پدران و مادران پیر را به شگفتی و تعجب وادار می کند. بسیج یعنی متن مردم، مردمی که می توان امید دفاع از انقلاب را از آنها داشت».

 

 براستی بسیج و بسیجی در این نظام چه نقشی را بازی کرده است  روزی که امام (ره) دستور تشکیل این بسیج  با عدد بیست میلیونی را داد به چه می اندیشید و این بسیجیان چه کسانی بودند که رهبری اینچنین عاشق با افتخار می گفت از خدا می خواهم با بسیجیانم محشورم گرداند و افتخار می کرد که خود یک بسیجی است و بعد از گذشت همه این سالها آیا بسیج هنوز برهمان مدار عشق در حال حرکت است که موجب افتخار نظام ، رهبری معظم انقلاب و مردم شریف ایران باشند ؟

8 سال دفاع مقدس و ایستادگی همه نیروهای مسلح در مقابل دشمنانی تا بن دندان مسلح و دنیایی ناجوانمرد تنها با حضور یک نیروی مردمی و اعتقادی امکان داشت و بسیج همان نیروی قدرتمندی بود که حضورش در تمام عرصه های نبرد تاثیری شگرف و تمام کننده داشت، مردانی  عاشق و مخلص و بی ریا با کمترین امکانات بزرگنرین حماسه ها را می آفریدند .

 

بسیج دوران مقدس یعنی همه مردم ایران و این حقیقتی فراموش نشدنی است که بسیجیان خمینی از هر جنسی و از هر قشری و از درون هر پایگاه طبقاتی و اجتماعی بودند در بسیج از دورترین دهات سیستان تا مردان و زنانی از طبقات بالای اجتماعی حضور داشتند یکی همت بود یکی فهمیده یکی چمران بود یکی عثمان فرشته یکی صیاد بود یکی حاج احمد متوسلیان و..... دراین میان چیزی که ارزش داشت مخلص بودن در عشقی بود که مدعی بودند و اخلاصشان را با شهادتشان مهر تایید می زدند .

بیسجیان از مرگ هراسی نداشتند چون شهادت را باور کرده بودند بسیجیان به ناموسشان عشق می ورزیدند و چون ناموس سرزمین ودینشان را درخطر دیده بودند برای حفاظت از دین و سرزمینشان از خود می گذشتند در میان مردمشان به نیکی و فروتنی معروف بودند از سیمایشان عشق را می توانستیم ببینیم  فرقی نمی کرد شاگردموتورساز ، مکانیک ، آرایشگر ، راننده ،دکتر ،مهندس ،دانشجو و روحانی هر چه بودند هر کس بودند ، عاشق بودند و عشق را باور داشتند آنها انقلاب را باور کرده و به حقانیتش ایمان داشتند  و امام را آن پیر جماران را با همه وجود دوست داشتند و او را باور کرده بودند امام می گفت و آنها می دویدند می بوسیدشان و آنها می گریستند قصه امام با بسیجیان قصه عشق و بود معشوق برای همین از هیچ چیزی نمی هراسیدند چون او می گفت ما از شهادت نمی هراسیم و لذت شهادت و مزه  آن را جرعه جرعه  به آنها باورانده بود باید بسیجی باشی تا این را بفهمی .

 وقتی در خانه بودند مردم محل احساس امنیت می کردند هرجا مشکلی پیش می آمد بسیجی پیشقدم بود از خود می گذشت تا حقی، ناحق و ظلمی بر کسی روا داشته نشود ،به کسی ظلم نمی کرد و حجب و حیایش زبانزد فامیل بود.

هنوز بوی آن بسیجیها و حضورشان رنگ نباخته انگار بسیج در گستره تاریخ خود را نهادینه کرده است انگار هویت ایرانی با بسیجی  بودن مردمش شناخته می شود نسلی رفت ، نسلی ماند، نسلی که رفت از خود بیادگار ارزشها ،اعتقادات ،مردانگیها و هویت خویش را باقی گذاشت آنقدر درخشان که هنوز که هنوز است مزارهایشان میعادگاه عاشقان است و نسل امروز همان احساسات ،همان غیرت ،همان باورها و همان عشق به ولایت را داراست در استواری قدمهایشان که نگاه می کنی همتها را می بینی در فریادهای مردانه اشان در مقابل خصم فتنه گریها و انحرافات که نگاه می کنی فریاد حاج احمد را می شنوی انگار حاج احمد ،همت ،باکری ،چمران ،کریمی و صدهها هزار شهید ما تبدیل به میلیونها جوان شده اند انگار غیرتشان در وجود نسل بسیجی امروز ریشه دوانده چهره های خندانشان را که می بینی شیطنتهای جوانیشان یاد روزهای دفاع مقدس را برای نسل دیروز بیدار می کند پایگاههای بسیج همچون همان روزها شاداب است شبهای بی قراری آماده باش های شبانه گشتهای نیمه شب و نجوای شبانه که ای مردم بخوابید ما بیداریم تا شما اسوده باشید و راحت بخوابید  .

برای همین است با همه فتنه گریها با همه سیاه نمایها و با همه نفوذ آدمهای مسئله دار در بعضی از مراکز بسیج  و سعی در بدنامی آن ، اما بسیج هنوز در دلهای مردم جا دارد بسیج مثل یک بدن سالم بصورت اتوماتیک سلولهای بیمار را شناسایی و از خود می راند این خصیصه بسیج است و اتفاقا باید تقویت شود چرا که بسیجی ریا ندارد سوز دارد و دود ندارد بسیجی عاشق است بسیجی یعنی مردم ، قیافه نمی گیرد و تکبر نمی ورزد، کسی را آزار نمی دهد، بسیجی آماده است ،آماده دفاع آماده مبارزه برای انقلابش برای حفظ هر آنچه صدهها سال بسیجیان تاریخ مبارزه کردند تا امروز به امانت در دستانش قرار دهند  برای اینکه دشمن هرگز تصور نکند می تواند سرزمینش را مورد هجوم قرار دهد بسیجی امروز همان بسیجی دیروز است چون اعتقادات شهادت طلبی و استقامت در راه خدا و ولایت پذیری و وامام همان است راه همان است هدف همان است پس بسیجی همان بسیجی است .

خدایا ما را هم به عنوان یک بسیجی قبول فرما .

 علیرضا حسینینوشته شده توسط :علی رجایی
یکشنبه 16 تیر 1392-02:35 ب.ظ
نظرات() 

http://lateleader897.exteen.com/20150818/what-causes-hammertoes
چهارشنبه 18 مرداد 1396 10:20 ق.ظ
Very good information. Lucky me I recently found your website
by chance (stumbleupon). I have book-marked it for later!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر